Mycie kabiny prysznicowej i umywalki

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Ważniejszych pod względem sanitarnym. Wbrew pozorem nie jest to jednak miejsce, w którym znajdziemy najwięcej bakterii. Przekornie, takim miejscem okazuje się być kuchnia, w której przygotowujemy posiłki. Łazienka jednak także wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by nie stać się siedliskiem brudu i bakterii. A ma do tego predyspozycje. Jest to bowiem miejsce, które niemal bez przerwy pozostaje pod wpływem wilgoci. Woda w łazience jest czymś normalnym. A to właśnie w niej najchętniej żyją wszelkie pasożyty, bakterie czy grzyby. Istnieje jednak wiele sposobów na walkę z tego rodzaju niepożądanymi organizmami.

Bardzo ważną sprawą w łazience jest zapach. Trzeba bardzo dbać o to, by łazienka nie była miejscem cuchnącym stęchlizną i brudem. Walka z tym zapachem nie jest na szczęście tak trudna jak walka ze smrodem w lodówce. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że łazienka potrzebuje odpowiedniej wentylacji. Dobrze więc zaopatrzyć naszą łazienkę w kratkę z wiatraczkiem elektrycznym. Poza tym dobrze też co jakiś czas zostawiać w łazience otwarte drzwi, by woda mogła swobodnie wyparować.

Wszystkie te metody są już lekarstwem na skutki działania brudu. Należy jednak pamiętać o tym, że najlepszą bronią na walkę z nieczystościami jest ścierka i własne ręce. Należy pamiętać, by za każdym razem wytrzeć po sobie podłogę i nie rozlewać wody.

Woda potrafi bowiem zrobić wiele krzyw sprzętom łazienkowym. Jednym z najgorszych widoków są umywalki i kabiny prysznicowe pokryte kamieniem. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu tych powierzchni, by nie dać kamieniowi szans. Istnieje na rynku bardzo wiele preparatów, których można używać do tego celu. Zazwyczaj mają na etykiecie informacje o tym, do czego są przeznaczone.

Zaniedbane powierzchnie dobrze jest pozostawić z płynem na jakiś czas. Jego substancje czynne zrobią za nas większość brudnej roboty – rozpuszczą kamień. Resztę należy po prostu dokładnie wyszorować. Należy jednak uważać na narzędzia jakich używamy. Ostre gąbki czy myjki mogą zarysować powierzchnie naszych sprzętów.

Bardzo nieestetycznym jest także mydlany osad. Długo niezmywany jest także udręką dla czyszczącego. Podstawą każdego więc porządku zawsze jest systematyczność działań i konsekwencja. Czystość wymaga pracy, samo nigdy się nie posprząta. Regularna praca zapewnia jednak komfort użytkowania lśniącej i pachnącej łazienki. Nie ma zaś nic przyjemniejszego niż gorąca, pachnąca kąpiel w miłych warunkach. By takie mieć, trzeba się jednak o nie wystarać.